Show Biz

Veshjet më të guximshme nga “Çmimet e modës”2018

NEW YORK, NY – JUNE 04: Naomi Campbell attends the 2018 CFDA Fashion Awards at Brooklyn Museum on June 4, 2018 in New York City. (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images)

Disa nga yjet më të mëdhenj të industrisë së modës u larguan në mbrëmjen e të hënës me çmimet vjetore të CFDA në muzeun e modës në Brooklyn.

Është interesante nëse keni guximin që të paraqiteni me shkëlqimin e Rihannës, Adam Selman, të gjithë të famëshmit kanë të drejtën dhe shijen e tyre të veshjes në qilimin e kuq.Paraqitjet e tyre përfshijnë Whoopi Goldberg në kostumin e saj me një kapelë me gjerësi të madhe ose  Gigi Hadid në një “copëzim të printuar”.Naomi Campbell, e cila fitoi çmimin e ikonës së modës gjatë ngjarjes, gjithashtu dukej e mahnitshme në veshjen e saj të kuqërremtë të Calvin Klein.

Kosova.info ka bërë zgjedhjet tona për pamjen më të guximshme të natës:

Roberto Rossellini

Isabella Rossellini biri kishte veshur Sies Marjan.

Gigi Hadid

Modelja nxori një kostum nga Versace.

Whoopi Goldberg

Bashkë presidentija nga  “The View” mbante Christian Siriano.

Borns

Këngëtari zgjodhi një ansambël të kuq fuzzy.

Kendall Jenner

Modelja mbante Alexandre Vauthier.

Naomi Campbell

Ikona e modës na befasoi në fustanin e saj të kuq Calvin Klein  që ishte projektuar nga Raf Simons.

Rosie Huntington-Whiteley

Modelja dukej ultra e ftohtë në Altuzarra

Busy Philipps

Aktorja “I Feel Pretty” na tronditi  me një kostum të ashpër krishterë Siriano.

Lupita Nyong’o

Aktorja fituese e Oskarit mbante një fustan mini të Versace.

Amandla Stenberg

Aktorja ishte e guximshme me një kostum të kaltërt.

Alessandra Ambrosio

Modeli shkëlqeu në një veshje me xhaketë Tommy Hilfiger.

Leomie Anderson

Modelja na tronditi me të kuqe të ndritshme të ndara dhe bizhuteritë Chopard.

Tommy Hilfiger and Dee Ocleppo

Dizajni i modës dhe bashkëshortja e tij kanë bërë dizajne të zakonshme të Tommy Hilfiger, natyrisht.

Shanina Shaik

Modeli mbante një dizajn nga Kobi Halperin

Daria Strokous

Modelja zgjodhi një veshje transparente  nga Jonathan Simkhai.

Kit Keenen and designer Cynthia Rowley

Drejtori i modës i Bergdorf Goodman mbante një fustan.

Issa Rae

Aktorja tronditi një kostum Sergio Hudson në skenë./Kosova.info/