Kosova

Veseli/ Vetëvendosje e LDK e nisën me mosbesim

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës e nisën koalicionin me mosbesim.

Ai ka folur të hënën në “Debat” te RTK.

“Ne nuk e inicuam mocionin. Mosbesimi ishte mes tyre, ata kishin filluar me mosbesim. Kemi një situatë pazakontë, përgjegjësia iu bjen partnerëve të koalicionit. Fat se nuk shkuan në taksirate edhe më të rënda”, ka thënë Veseli.  

Shfaq më shumë
//thaudray.com/4/3473483