Show Biz

Vesa Luma feston ditëlindjen e djalit të saj

Që nga shkuarja e saj në Tiranë , jeta e saj dukshëm ka ndryshuar në karrierë gjithashtu dhe atë familjare.

Ajo tani është nënë e një djali të quajtur Lian.Liani ka sot ditëlindjen dhe Vesa ka përgatitur një befasi për të, ajo ka mbledhur 100 balona për ditëlindjen e tij. Ku pritet sot ti mbledh miçt e tyre dhe të festojnë së bashku.

Ajo shfrytëzoi llogarinë e saj Insagram për urimit e djalit të saj ku shkroi: Zemra ime e vogël që sot i mbushe 2 vjet! Këto 2 vjet më rrite edhe mua dhe babin tënd, na bëre të kuptojmë rëndësinë e jetës! Nuk e krahasoj me asgjë sharmin tënd bashkë me inteligjencën dhe sensin e humorit (kur zgjohesh natën për të pi qumështin dhe ashtu siç me sy mbyllur na thua gëzuar)dëshirën e madhe për librat ,futbollin ,muzikën, raketat. Dhe ti Liani in do rritesh me të gjitha të mirat e botës(mami dhe babi të premtojnë që s’do të mungoj asgjë në jetë) uroj të bëhesh 100 vjeç ndërsa mua më ke fal 100 jetë të tjera me energjinë e dashurinë tënde. Gëzuar jeta ime!Jam krenare me ty.Të dua më së shumti në botë.

Gjithashtu dhe babi i tij urojë Lianit të vogël në ditëlindjen e tij. Ku edhe ai u shpreh: Drita e syve të mi sot mbushi 2vjec!Nuk ka dashuri më të madhe e më të sinqerta se dashuria që kam për ty dhe sidomos kur me kthehesh me po të njëjtën ndjenjë. Je inteligjent dhe shumë lozonjar por mbi të gjitha je kampion bote absolut, golashënues numer1. All blaks dhe astronaut si edhe Gucci Gang.Te gjitha këto janë përditshmëria jote dhe personifikimi që i jep vetës çdo dite, tipik djalë dhe tipik gazmor. Të do babi me shpirt dhe të uroj më të mirat e kësaj bote edhe 100 shpirti i vogël.

Ajo mbrëmë ka nda me ne në llogarinë e saj Instagram disa foto nga përgatitja e ditëlindjes së Lianit. Ajo ka mbledhur 100 balona për festën e ditëlindjes së tij./Kosova.info/