SPORT

Vedat Muriqi një nga lojtarët më të ‘rrezikshëm’ në Turqi

Vedat Muriqi është kthyer të luajë nga minuta e parë në ndeshjen e Kupës së Turqisë, pas lëndimit që e pësoi në muajin nëntor.

Sulmuesi shqiptar shkëlqeu në këtë takim ndaj İstanbulspor, duke shënuar një herë dhe duke asistuar po ashtu një herë.

Fenerbahce ka bërë një hap të rëndësishëm për të kaluar tutje.

Se Vedat Muriqi po vlerësohet nga të gjithë, e tregon edhe kujdesi i mbrojtes së İstanbulspor.

Ai në disa momente markohej nga pesë lojtarë, pasi kur luan me shpin nga porta është i jashtëzakonshëm dhe vështirë që t’i merret topi.
Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort