KULTURË

Vdiq aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare Leze Qena. Në mëngjesin e ditës së sotme  ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare aktorja e njohur për publikun shqiptar Leze Qena.

Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj.

Së fundi ishte pjesë ë e serialit “Çka ka shpija”.

Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në Mjekimin intensiv – QKUK.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483