Kombëtare

Vdes personi i cili u aksidentua dje në Bardhosh të Prishtinës

Policia e Kosovës ka njoftuar se një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur gjatë ditës së djeshme  në Fshatin Bardhosh të Prishtinës, shkruan Kosova.info.

Viktima mashkull kishte marr lëndime të rëna trupore dhe ishte dërguar në QKUK për tretman.

Gjatë ditës së sotme ka dalë lajmi se i aksidentuari nuk iu ka mbijetuar plagëve dhe ka ndërruar jetë.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.