Kosova

Vdes ish-luftëtarja e UÇK’së

Është ndarë nga jeta pas një sëmundje të rëndë veprimtarja e hershme e kauzës kombëtare dhe luftëtarja e lirisë Fatime Ademaj nga Zhuri i Prizrenit.

Varrimi i të veteranes së UÇK-së bëhet sot me datën 04.12.2019 në orën 13:30 në Zhur.

Image may contain: 1 person, outdoor and closeup
Image result for Fatime Ademaj

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.