SPORT

Vdes ish-drejtuesi i Ferrarit, në moshën 66 vjeçare

Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare ish-drejtuesi i skuadrës së Ferrarit në Formula 1, italiani Sergio Marchionne.

Njëri ndër njerëzit më me ndikim në historinë e “kokëkuqes” ka vdekur ditën e mërkurë, shkaku i komplikimeve shëndetësore pas operacionit të fundit që e kishte kryer, transmeton KTV.

Marchionnes i ishte vështirësuar gjendja pas operacionit në shpatullën e djathtë, në spitalin e Zurichut në Zvicër.

Marchionne njihej si njeriu që shpëtoi kompanitë FIAT dhe Chrysler nga bankrotimi, duke i bashkuar në një kompani të vetme.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.