SPORT

Vazhdojnë sukseset për Edon Zhegrovën, shpallet ‘Lojtari i muajit’ në Superligën e Zvicrës

Edon Zhegrova është duke shkëlqyer së fundmi me fanellën e Baselit.

Reprezentuesi kosovar ka realizuar dy gola dhe ka dhënë dy asistime në 9 ndeshje të ligës së Zvicrës.

Këto paraqitje të mira kanë bërë që ai të zgjidhet lojtari i muajit nëntor në ligën zvicerane.

Postimi iplote:

Swiss Football League

📱🗳 Ihr habt fleissig abgestimmt, wir fleissig Stimmen gezählt. 😅
«Best Player» des Novembers ist Edon Zhegrova! 🎉👏🏼 Einverstanden damit?

📱🗳 Vous avez voté avec assiduité, nous avons également compté les votes avec application. 😅
Le «Best Player» du mois de novembre est Edon Zhegrova! 🎉👏🏼 Vous êtes d’accord avec ce choix?

Votuesit kanë qenë ata që e kanë votuar Zhegrovën, pasi kishte me të vërtetë paraqitje shumë të mira.

Baseli është duke menduar që ta blejë përfundimisht sulmuesin, i cili është në huazim nga Genk.

Çmimi që Basel do të paguajë është mbi 3 milionë euro.