SPORT

Van Dijk shpallet Futbollisti më i mirë i vitit në Evropë

Ylli i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, është shpallur Futbollisti më i mirë i sezonit 2018/19 në Evropë.

Holandezi i priu Liverpoolit në triumfin në Ligën e Kampionëve dhe në sezonin e mahnitshëm në Premier Ligë.

Van Dijk në garën e ngushtë për këtë çmim mposhti Lionel Messin e Cristiano Ronaldon që kanë dominuar në vjetët e fundit.

Pasi mori çmimin, holandezi tha se si i ri ishte inspiruar nga ylli brazilian, Ronaldinho.


Lucy Bronze e Anglisë është shpallur Futbollistja më e mirë e sezonit të shkuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.