SPORT

Van Dijk, Mbrojtësi më i mirë i vitit në Evropë

Virgil Van Dijk i Liverpoolit është shpallur Mbrojtësi më i mirë në Evropë.

Ai ka udhëhequr ekipin drejt suksesit të madh për të fituar Ligën e Kampionëve në sezonin e shkuar.

Van Dijk është në garë edhe për Futbollistin më të mirë të vitit bashkë me Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.