Pa kategori

Valdet Shoshi bëhet trajner i Istogut

Valdet Shoshi është bërë edhe zyrtarisht trajner i Istogut.

Skuadra kosovare ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me trajnerin e njohur që ta drejtojë skuadrën për sezonin e ri.

Shoshi në të kaluarën kishte udhëhequr skuadrat si, Besa e pjesë dhe Drenicën, ndërsa tani ka marrë drejtimin e Drenicës.

Shtabi teknik i Istogut do të udhëhiqet nga Valdet Shoshi, ndërsa ndihmës të tij do të jenë: Hysni Kabashi, Mehdi Arifaj dhe Driton Dreshaj, njofton Istogu, skuadër kjo që garon në Ligën e Parë.

Trajneri kosovar do të fillojë që na sot aventurën te skuadra istogase, pasi në ora 16:00 për caktuar seanca stërvitore. 

Postimi i plotë

KF Istogu2

Zyrtare: Valdet Shoshi emërohet trajner i ri i Istogut

Klubi futbollistik ”Istogu” njofton se ka arritur marrëveshje me trajnerin e njohur kosovar, Valdet Shoshi.
Shoshi nga sot do ta merr drejtimin e skuadrës së Istogut, stërvitjen e parë do ta zhvillojë sot në ora 16:00 në stadiumin e qytetit në Istog….Shiko më shumë