SPORT

Vajza e Kosovës: Mbasi nuk po mund me dal në foto me Batatinën kam dal me Guardiolën

Kryetrajneri i klubit të futbollit Llapi nga Podujeva, Tahir Batatina, është një emër që po përdoret shumë qoftë nga meshkujt qoftë nga femrat, sidomos po imitohen deklaratat e tij thumbuese mbase mund t’i quajmë edhe të famshme! Bukuroshja Qeqa Krelani është gazetare e futbollit (Radio Kosovë) dhe e vetme që ka arritur të bëj intervistë me trajnerin revolucionar menjëherë mbasi ai pranoj të drejton Manchester Cityn, e ka ngacmuar me një fjalë Batatinën.

Image

“Mbasi nuk po muj me dal në foto me Batatinën, bile kam dal me Guardiolën. Tash kam çka me tregu. Njeriu që ka me shumë mend në kokë sesa flokë quhet Guardiolë. E di që je gëzu shume kur m’ke taku, sepse prej atij momenti nuk e din çka është humbja në Premier Ligë (pak shaka)”, ka shkruar Krelani.