SHËNDETËSIA

Ushqehuni shëndetshëm – për një muaj do t’i shihni këto efekte

Mënyra se si ushqehemi ndikon në të gjitha proceset që ndodhin në trupin tonë, duke përfshirë rigjenerimin e qelizave, inflamacionin, tretjen dhe gjumin.

Pra, nuk është çudi që pas vetëm 28 ditëve të të ushqyerit shëndetshëm të presësh që, jo vetëm të dukesh më mirë, por edhe të ndihesh shumë më mirë.

Kur ushqeheni shëndetshëm, ju i jepni trupit tuaj vlerat e nevojshme ushqyese për të funksionuar sa më mirë.

Për të qëndruar të shëndetshëm përmes ushqimit, ju duhet të konsumoni shumë fruta, perime, drithëra, proteina, ujë, duke mënjanuar kripën, sheqerin, vajin e palmës, ngjyruesit ose përbërësit artificial, yndyrnat e hidrogjenizuara, ushqimet e modifikuara gjenetikisht ose të trajtuara pas korrjes. Të gjitha këto ndikojnë në shëndetin tonë të përgjithshëm, në mënyrën si ndihemi dhe si dukemi.

Nëse kërkoni ushqime të shëndetshme, COOP Italia është zgjedhja që kërkoni. COOP ofron ushqime të shëndetshme për konsumim me shumë vlera ushqyese dhe pa përbërës artificial. Produktet e tyre janë ndër të paktat, në mos të vetmet, që mund t’i gjeni pa vaj palme, pa gluten, pa laktozë, pa aditivë të panevojshëm, pa ngjyrues artificial, pa trajtim gjatë korrjes, pa yndyrna të ngopura dhe të pa modifikuara gjenetikisht.

Kështu, ju mund të bleni hamburger vegjetarian pa përbërje shtazore, fruta të detit të ngrira pa konzervues, perime të ngrira pa përbërës artificial, ketchup ose majonez me përbërës natyral, salcë domatesh të freskëta, oriz dhe makarona integrale, bukë pa gluten, vaj ulliri ekstra të virgjër, rizoto pa vaj palme, supë me fasule me shumë vlera ushqyese e shumë produkte të tjera natyrale dhe të sigurta për konsumim të sjella për ju vetëm nga COOP Italia.

Pas konsumimit të këtyre produkteve për 28 ditë, do t’i shihni efektet pozitive në shëndetin tuaj duke pasur më shumë energji, qarkullim të mirë të gjakut, pastrim të organizmit, ngritje të imunitetit, e madje edhe humbje peshe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.