Bota

Ulet numri i vdekjeve në Itali/ Numër rekord të shëruarish

Duke vazhduar luftën me pandeminë e COVID-19, Italia ka shënuar një rënie të numrit të viktimave.

Në 24 orë e fundit janë shënuar 285 viktima dhe janë regjistruar 1,872 raste të reja me COVID-19.

Deri tani, numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 27,967 ndërsa i të infektuarve në 232,463.

Por brenda 24 orëve u shënua numër rekord të shëruarish: plot 4693.

Buletini për të gjitha rajonet:

Image

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.