Kosova

U jepet lamtumira e fundit viktimave të tërmetit në Thumanë (Video)

Në Thumanë sot po bëhen nderimet e fundit për familjet Cara, Vata dhe Greku, të cilat humbën jetën nga tërmeti që goditi Shqipërinë të martën më 26 nëntor.

Në këtë ceremoni mortore janë familjarë dhe qytetarë të shumtë duke përfshirë edhe krerë shtetëror, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, zëvendëskryeministri Erion Braçe, ministri i brendshëm Sander Lleshaj dhe ish-ministrja e arsimit, Lindita Nikolla.

Shfaq më shumë
//cdrvrs.com/4/3473483