SPORT

U akuzua për kurdisje ndeshjesh, lirohet nga akuzat ish-portier i Flamurtarit të Prishtinës

Armir Grima, ish-trajneri i kombëtares së femrave në futboll dhe ish-portier i Vllaznisë, i arrestuar së bashku me grupin Bajri, është liruar sot nga Gjykata e rrethit Shkodër.

Prokuroria e këtij rrethi ka verifikuar se ai nuk ka kryer veprën penale të shitjeve të ndeshjeve për të cilën qëndronte me masën detyrim paraqitje prej disa muajsh.

Grima u arrestua në kuadër të operacionit “Volvo 4”, si anëtar i grupit Bajri, i dyshuar se ishte përfshirë në trukimin e ndeshjes së Kategorisë së Parë mes Vllaznisë B dhe skuadrës së Tërbunit të Pukës. Por këto akuza nuk janë provuar.

Grmia ka bërë karrierë ëdhe në Kosovë te Flamurtari i Prishtinës.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483