Bota

Turqia goditet sërish nga tërmeti

Turqi u trondit nga një tjetër tërmet me madhësi 5.1. 

Tërmeti me epiqendrën e tij në Elazig u ndje edhe në Malatya, Bingöl, Dijarbakir dhe krahinat përreth.

Është raportuar 184 tërmete u regjistruan pas tërmetit me madhësi 6.8 në Sivrice.

Numri i atyre që vdiqën në tërmet u rrit në 22, numri i të plagosurve u njoftua si 1030.

Një person u nxorr nga gërmadhat menjëherë pas 14 orësh në Elazig.

Tërmeti u ndje edhe në vendet fqinje, Siri, Liban dhe Iran.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.