Bota

Tronditet Gjermania: Vritet barbarisht djali i ish-presidentit

Një ngjarje tronditëse u regjistrua në një klinikë në Berlin të Gjermanisë.

Mjeku i njohur, prof. Dr. Fritz von Weizsaecker, u vra teksa po mbante një leksion për mëlçinë.

Policia thotë se ka arrestuar një 57-vjeçar për ngjarjen e rëndë. Ai nuk ishte person i njohur për forcat e rendit.

Agresori po e ndiqte leksionin në rresht të parë në departamentin e psikiatrisë. Krejt papritur ai nxori një thikë dhe sulmoi mjekun e njohur.

Edhe një person që ndërhyri, u plagos.

Ngjarja ka shokuar Gjermaninë, aq më tepër kur nuk dihet motivi i këtij krimi barbar.

Shfaq më shumë
//benoopto.com/4/3473483