Kosova

Tronditë ish-eprori i UÇK-së: O Sabit Geci, a të kujtohet kur na premtove 2 mijë marka për ta kapur këtë person

Një natë më parë, Sabit Geci është rrëfyer për jetën e tij tek Baton Haxhiu.

E ky rrëfim, nuk i ka pëlqyer ish-eprorit të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Policisë dhe ish-agjentit të SHIK-ut, Naim Miftarit.

Miftari përmes një postimi në Facebook, ka treguar se gjatë kohës së luftës në Kosovë, konkretisht në vitin 1998 në Likovc, para Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sabit Geci u kishte premtuar ushtarëve nga 2 mijë marka shpërblim për ta kapur të gjallë Baton Haxhiun.

Miftari tutje e pyet Gecin se a ishte gabim atëherë kur kishte dhënë urdhër për të kapur Batonin apo tash kur po rrëfehet te ai?

Ndërsa, për Thaçin shton se nuk ka qare pa u rrëfyer te Haxhiu, pasi ia ka zënë bishtin me derë, atij dhe vëllait të tij Ganiut.

Postimi i plotë:

Sabit si është e mundur t’i shkosh në emision e të rrëfehesh te Baton Haxhiu ish emisari i Jovica Stanishiqit ish kryeshefit të UDB.

Po ta përkujtoj se dikur në fillim të veres 1998 në Likovc, para Shtabit të Përgjithshëm ishe ti ulur nën hijen e pishes te hymja në një syngjer, pikërisht ju keni premtu 2000 marka shpërblim ushtarëve të UÇK-së për ta zën të gjallë Baton Haxhiun..!

Sabit e kishit gabim ju atëherë atë urdher për Batonin apo e keni gabim tani këtë rrefim te i njëjti njeri te Baton Haxhiu…!

Hajde Hashim Thaqi s’ka qare pa shku te ai pasi i ka met shoku i vetëm plus ja ka zanë Batoni bishtin me derë me dosje të UDB-së dhe me vëllain e vet Ganiun kolegun e Batonit, por juve çka ju shtyu vallë ti shkoni në konak pastierit të UDB-së…?

Image

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.