SPORT

Trofeu i botërorit ka arritur në Luzhniki

Finalja e Kampionatit Botëror do të zhvillohet sot nga ora 17:00 në mes të Francës dhe Kroacisë, ku këto dy skuadra do të luftojnë deri në fund për ta marrë trofeun e famshëm.

Trofeu është i gatshëm dhe është sjellë në stadiumin ‘Luzhniki’ në Moskë, ku do të zhvillohet finalja e madhe.

Image