Life Style - Funny

Tri shenjat e Zodiakut që ‘vdesin’ për marrdhënie seksuale

Nëse nuk keni parë kurrë porno me një partner, patjetër që ia vlen të provoni. Karolina Pataky, terapiste seksi dhe bashkëthemeluese e Institutit “Love Discovery”, i thotë Bustle, “Pornografia mund të jetë një mënyrë argëtuese për të vendosur gjendjen shpirtërore dhe për të hapur linjat e komunikimit në fantazi, të reja dhe mënyra të ndryshme të lojërave seksuale ku ju mund të merrni pjesë”. Këtu janë tre shenjat më të predispozuara të Zodiakut që e kthejnë dhomën e gjumit në një pornografi!

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të lindurit e shenjës së Dashit kanë tendencë të jenë shumë përpara me seksualitetin dhe dëshirat e tyre. Ata janë pasionantë, argëtues dhe nuk do të hezitojnë të provojnë gjëra të reja në shtrat. Në fakt, kjo shenjë e sunduar nga Marsi ka tendencë të ketë një “dëshirë të nxehtë ekstra të kuqe për të përmirësuar jetën e tyre seksuale vazhdimisht”. Nëse ata mendojnë se sjellja e pornos në dhomën e gjumit do t’ju ndihmojë t’i bëni gjërat më interesante, ata do ta bëjnë këtë. Dashi vërtet shijon duke e kënaqur partnerin e tyre dhe do t’i kushtojë vëmendje të madhe asaj që ju bën juve. Ata kanë tendencë të bëhen shumë të dobishëm, kështu që ju mund të mos e bëni atë edhe përmes një videoje të tërë para se të përqendroheni në njëri-tjetrin.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Binjakët janë një shenjë shumë kurioze. Meqenëse qeverisen nga Mërkuri, i cili merret me mendime dhe komunikim, ata kanë tendencë të jenë shumë të drejtpërdrejtë dhe të mendimit përpara kur bëhet fjalë për seksin.  Binjakët pëlqejnë të flasin për akte seksi përpara se ta bëjnë, dhe gjithashtu do të kënaqeshin të mësojnë për llojet e pornos që i pëlqen partneri i tyre. Thjesht kërkimi i videos që do të shikoni së bashku mund të jetë emocionuese për një Binjakë. “Megjithëse ata zakonisht nuk etiketohen si një shenjë seksuale, ata kanë tendencë të kenë disqe seksi jashtëzakonisht të larta dhe do të futnin pornografi në dhomën e gjumit herët”, thotë Monahan.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari drejtohet nga Jupiteri, i cili është planeti i zgjerimit. Kështu që ata janë gjithmonë në kërkim për më shumë. Si aventurierët e zodiakut, ata janë të gatshëm të provojnë cdo gjë të paktën një herë, veçanërisht kur bëhet fjalë për seksin. Ata do të përdorin pornografinë si një mënyrë për të bindur partnerin e tyre të provojë diçka të re, qoftë ky një skenar për të luajtur role ose një pozicion i ri. “Kjo shenjë është jashtëzakonisht argëtuese dhe e këndshme, kështu që do të sillte një qasje me mendje të lehtë”, thotë Monahan.