SPORT

Trepça 89 fiton ndaj Dukagjinit të Klinës

Trepça ’89 ka fituar me rikthim ndeshjen ndaj Dukagjinit të Klinës 2-1.

Dukagjini kaluan të parët në epërsi kur pas 23 minutave lojë shënuan golin e parë.

Ishte Mark Milicaj që shënoi një supergol nga gjuajtja e lirë për epërsinë e klinasve.

Me epërsinë minimale 0-1 të mysafirëve përfunduan edhe 45 minutat e para të kësaj sfide.

‘Minatorët’ e nisën fuqishëm pjesën e dytë duke sulmuar vazhdimisht portën e mysafirëve.

Arb Manaj u pengua në zonë në minutën e 70-të nga Arbër Shala dhe gjyqtari Mervan Bejtullahu akordoi penallti.

I saktë nga pika e bardhë ishte sulmuesi i rrezikshëm Manaj që barazoi shifrat në 1-1.

Krejt në fund të ndeshjes, sulmuesi Manaj realizoi edhe një gol tjetër ndaj ish-skuadrës së tij për t’i dhuruar fitoren 89-shite 2-1.

89-shi me këtë fitore ngritët në pozitën e shtatë me 26 pikë të tubuara, teksa Dukagjini mbetet e fundit në tabelë me nëntë pikë.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483