SPORT

Trajneri i Argjentinës vjen me deklaratë të madhe rreth Messit

Lionel Scaloni shpreson që Kupa e Amerikës e vitit 2020 nuk është e fundit dhe e stresuar e Lionel Messit, por Argjentina ka nevojë për trofe më shumë sesa superylli i tyre.

Argjentina do të hapë turneun e vitit të ardhshëm kundër Kilit në ‘El Monumental’ më 12 qershor, u zbulua të martën.

Scaloni shpreson që 32-vjeçari Messi, i cili përsëri do të synojë të fitojë trofeun e tij të parë ndërkombëtar, të luajë edhe më pas dhe pranoi se i gjithë kombi është i dëshpëruar për sukses, jo vetëm ylli i Barcelonës.

“Nuk e di nëse do të jetë e fundit. Shpresojmë jo”, u tha trajneri gazetarëve.

“Por Argjentinës i duhet titulli, më shumë sesa ai. Shpresojmë që të mos premtoni asgjë, por ne do të japim maksimumin për të arritur në finale”.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort