Bota

Tragjike/ Viktima më e re në botë nga Covid-19 është një foshnje 6 javëshe

E dërguar në spital pothuajse pa shenja jete, një foshnje 6-javëshe në Connecticut të SHBA ka ndërruar jetë nga koronavirusi dhe besohet të jetë viktima më e re në botë që ka humbur betejën me virusin COVID-19.  

Vdekja e foshnjës është bërë publike nga guvernatori i Connecticutit, Ned Lamont, duke mos dhënë detaje tjera për këtë rast shumë të rëndë.  

Sipas guvernatorit, foshnja është viktima më e re në botë nga Covid-19. Bëhet fjalë për një foshnje 6-javëshe nga Hartford që ishte sjellë në spital pa shenja jete. 

Image

Shfaq më shumë