SPORT

Tragjike: Piu ujë të ftohtë pas ndeshjes, ndërron jetë futbollisti 27-vjeçar

Futbollisti Ludëin Flores Nole ka ndërruar jetë tragjikisht në moshën 27-vjeçare.

Atij jetën ia mori një gotë me ujë të ftohtë.

Sapo kishte përfunduar ndeshjen, 27-vjeçari Ludëin Flores Nole,shkoi në shtëpi dhe pas konsumimit të një gote me ujë të ftohtë, humbi jetën.

Shkak u bë një anomali e rrallë në zemër që i shkaktoi uji i ftohtë.

Sipas mjekëve, ka qenë pikërisht uji i ftohtë që shkaktoi një ndryshim në rrahjet e zemrës së futbollistit, duke çuar në një komplikacion kardiovaskular.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483