Trabzonspor, 6 ndeshje me dyer të mbyllura pas sherrit me Fenerbahçen

Grusht i fortë ndaj Trabzonsporit për atë që ndodhi më 17 mars, kur qindra tifozë dolën në fushë në fund të ndeshjes për të sulmuar lojtarët e Fenerbahçes: klubi u ndëshkua me 6 javë me dyer të mbyllura dhe një gjobë prej rreth 87,000 euro. Është dënuar me një ndeshje edhe ndihmëstrajneri, Egemen Korkmaz.

Dënime më të lehta për disa lojtarë të Fenerbahçes të përfshirë në situatën e krijuar: İrfan Can Eğribayat dhe Jayden Oosterwolde, një ndeshje pezullim për secilin.

Asnjë sanksion për Michy Batshuayi dhe Bright Osayi-Samuel, të cilët ranë në kontakt me tifozët kundërshtarë.

Trabzonspor nuk e mori mirë dhe me sa duket do të apelojë: “Drejtësia juaj e ndyrë! Ngrihuni nga vendet tuaja dhe jepni dorëheqjen”.

Go to TOP