Show Biz

Tom Kruz feston ditëlindjen e tij

Aktori i njohur, Tom Cruise feston sot ditëlindjen e 56-të.

Ai është njëri ndër aktorët më të suksesshëm dhe më të pëlqyer nga publiku i cili shquhet për rolet e tij të shumta.

Së fundmi, Cruisen do ta shohim në një film të zhanrit aksion në rolin e pilotit Pete “Maverick” Michelle në vazhdimin e filmit “Top Gun”.

Filmi “Top Gun” u filmua në vitin 1986, i cili e vendosi 55-vjeçarin në mesin yjeve e mëdhenj të hollivudit.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.