Rajoni

Tiranë: Protestuesit përplasen më policinë

Kreu i PD-së Lulzim Basha, u ka bërë thirrje të gjithë protestuesve që të shkojnë drejt sheshit ‘Skënderbeu’, ku ndodhet edhe godina e Ministrisë së Brendshme.

Këtë thirrje ai e ka bërë pasi ka mbaruar fjalimin e tij, para ndërtesës së Kryeministrisë, kurse, protestuesit kanë filluar që të hedhin flakadanë në drejtim të ndërtesës së Kryeministrisë si dhe duke u përplasur fizikisht me ta.

Përndryshe, protesta e thirrur nga opozita është bërë më kërkesën e largimit të Ministrit të Brendshme, Fatmir Xhafajt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.