HOROSKOPI

Tiparet tuaja më të bezdisshme, sipas shenjës tuaj të zodiakut

Çdo shenjë e zodiakut ka tipare që i bëjnë ata të dashur. Por çdo shenjë vjen edhe me të metat e tyre.

Linda Furiate ka folur mbi tiparet  më të bezdisshme të personalitetit në shenjat e zodiakut.

Ju mund të vazhdoni të lexoni me poshtë për të parë se çfarë tha ajo.

Ujori (20 janar – 18 shkurt): I padurushëm, kokëfortë dhe emocional

Nëse jeni një Ujor, mund të jeni mjaft kokëfortë.

Ujorët janë mendimtarë kritikë me mendje të shkëlqyera që mund t’i bëjnë ata të zhgënjehen dhe të zemërohen kur të tjerët nuk ndajnë ose konceptojnë sensin e tyre të logjikës.

Sipas Furiate, “Kjo mund të bëjë që një Ujor të mos ketë durim me të tjerët që perceptohen të jenë më pak inteligjentë”.

Ujorët janë shumë individualistë dhe mund të jenë të vështirë për tu lidhur kështu që mentaliteti i tyre kokëfortë mund të jetë i bezdisshëm për disa.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars): Hedh fajin mbi të tjerët, merrni përsipër problemet e njerëzve të tjerë, jopraktikë

Nëse jeni një Peshk, mund të merrni shumë faje përsipër dhe mund të hidhni shumë faje tek të tjerët.

Furiate i tha INSIDER, “Peshqit janë ëndërrimtarë që dëshirojnë të shpëtojnë tërë njerëzimin nga dhimbja dhe përvoja e jetës “.

“Fatkeqësisht, kjo mund t’i bëjë Peshqit të bëhen jopraktikë në lidhje me realitetin e jetës dhe mund t’i bëjë ata të marrin përsipër vuajtjet e të tjerëve edhe nëse kjo çon në çmendurinë e tyre,” vazhdoi ajo. “Ata gjithashtu priren të projektojnë fajin mbi të tjerët.”

Dashi (21 Mars – 19 Prill): Zemëroheni lehtë dhe nxitoni

Nëse jeni një Dash, mund të jeni i nxituar.

Furiate i tha INSIDER se Dashi janë shumë ç’orientuar gjë që mund t’i bëjë ata të zemërohen lehtësisht kur gjërat nuk shkojnë siç duhet.

Dashi gjithashtu pëlqen të marrë përgjegjësinë, gjë që në fund të fundit mund t’i bëjë ata shpërfillës të mendimeve dhe ideve të njerëzve të tjerë.

Qëndrimi i tyre i përgjegjësisë mund të çojë gjithashtu në marrjen e vendimeve të nxituara për të cilat më vonë mund të pendohen.

Demi (20 Prill – 20 Maj): I kujdesshëm, antisocial dhe dembel

Nëse jeni një Dem, mund të jeni antisocial.

Demat janë njerëz shumë praktikë.

Për shkak të natyrës së tyre praktike, një person i Demit mund të ketë një nevojë të fortë për të kaluar kohën vetëm dhe mund të bëhet dembel.

Ata gjithashtu e pëlqejnë kohën e tyre të vetme.

“Demi janë njerëz kokëfortë dhe mund të refuzojnë ftesat për të kaluar kohë me familjen dhe miqtë,”

 “Ata mund të jenë dembelë të hapur nëse nuk përfshihen para sepse vlerësojnë pasurinë materiale.”

Binjakët (21 maj – 20 qershor): Përsëritni vazhdimisht, gënjeshtarë dhe dëgjues të dobët

Nëse jeni Binjak, mund t’ju duhet të dëgjoni më mirë.

Binjakët janë njerëz tepër bisedues dhe komunikues.

“Për shkak të natyrës së tyre larguese, Binjakët priren të jenë tipi i njerëzve që duan të përsërisin të njëjtën histori pa pushim, vit pas viti,”

“Ata gjithashtu priren të gënjejnë për të vërtetën dhe kanë një paaftësi për të dëgjuar të tjerët”.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik): Nuk është në gjendje t’i lërë gjërat të shkojnë

Nëse jeni një Gaforre, mund ta keni të vështirë të lini gjërat të shkojnë.

Gaforrja është shumë e ndjeshme dhe shpesh mjaft ushqyes, gjë që mund t’i bëjë ata të mërziten nëse nuk ju pëlqen diçka,” tha Furiate.

“Natyra e tyre besnike mund t’u japë atyre gjithashtu një nevojë të pashëndetshme për të mbajtur të kaluarën gjë që mund t’i bëjë ata të mos ecin përpara.”

Luani (23 korrik – 22 gusht): Egotist dhe dramatik

Nëse jeni një Luan, keni një tendencë të jeni egoist.

Luani mund të jetë mjaft dramatik dhe dëshiron vëmendjen.

Për shkak të kësaj, ata mund të mbivlerësojnë besimin se ata janë kaq të mrekullueshëm dhe lejojnë krenarinë dhe kotësinë të marrin më të mirën prej tyre.

Ata gjithashtu mund të jenë tepër dramatik.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator): shumë selektivë dhe kritikë

Nëse jeni një Virgjëreshë, ju mund të jeni shumë zgjedhës.

Virgjëreshat drejtohen nga rutina dhe zakonet. Atyre u pëlqen që gjërat ‘të jenë në një mënyrë të caktuar’ – zakonisht në mënyrën e tyre.

Kjo do të thotë që Virgjëresha mund të jetë zgjedhëse ndaj të metave tek të tjerët, ka një nevojë të madhe për të ditur të gjitha detajet para se të bëjë diçka dhe mund të jetë llapa e ndyrë kur mbingarkohet nga shumë detaje.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor): I pavendosur, shmang konfliktet dhe shpërqendrohet lehtësisht

Nëse jeni një Peshore, mund të jeni të pavendosur.

“Njerëzit e Peshores i kushtojnë shumë rëndësi marrëdhënieve të tyre dhe mund të jenë mjaft të kënaqur nga njerëzit,” .

“Kjo mund ta bëjë atë me të vërtetë të vështirë për një Peshore të zgjedhë një anë në një argument i cili mund të jetë i bezdisshëm për disa.”

Peshoret gjithashtu mund të jenë vijnë si të shpërndarë, për shkak të paaftësisë së tyre për të marrë ose për t’iu përmbajtur një vendimi, ose drejtpërdrejt, sepse ato mund të shpërqendrohen lehtësisht mendërisht.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor): Manipulues, armiqësor dhe hakmarrës

Nëse jeni një Akrep, mund të jeni hakmarrës.

Akrepët janë intensivë dhe të apasionuar pas të gjitha aspekteve të jetës.

Furiate tha se pasioni i tyre mund të zemërohet ose armiqësohet në çështjet që lidhen me paratë dhe seksin kur ata nuk marrin atë që duan.

Ata gjithashtu tentojnë të manipulojnë të tjerët për të gjetur rrugën e tyre dhe madje mund të kërkojnë hakmarrje për të provuar mendimin e tyre.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor): Shumë energjik, i paparashikueshëm dhe i zhurmshëm.

Nëse jeni një Shigjetar, mund të jeni një zhurmues.

Sipas Furiate, “Shigjetarët janë shumë aventureskë dhe kënaqen duke ndarë mençurinë dhe filozofitë e tyre”.

“Energjia e tyre e pakufishme mund të lodhë të tjerët dhe ata mund të jenë mjaft të zhurmshëm dhe të neveritshëm në disa raste. Ata gjithashtu kanë një tendencë për të ndryshuar idetë dhe vlerat e tyre që mund t’i bëjnë ato të duken të paparashikueshme.”

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar):Të drejtë, gjykues dhe të ftohtë

Nëse jeni Bricjap, mund të jeni gjykues.

Bricjapët janë punëtorë të zellshëm, personaliteti i të cilëve është shumë i rëndësishëm për ta.

Për shkak se imazhi i tyre është kaq i rëndësishëm, Furiate tha se Bricjapët mund të jenë të vetë-drejtë, duke besuar se ata janë të vetmit me përgjigjen e duhur.

Ata priren të shohin me përçmim për të tjerët që nuk punojnë aq gjatë dhe sa ata.

Bricjapit gjithashtu mund t’i mungojë ndjeshmëria dhe ndjenjat ndaj atyre që kanë nevojë, sepse ata janë tepër të përqendruar te vetja.