SPORT

Tifozët serb gjatë ndeshjes Serbi-Portugali: “Faleminderit Çeki që luftuat ndaj Kosovës”

Dy ditë më parë, Policia e Kosovës arrestoi 7 shtetas çekë, pasi kishin planifikuar të ngrisnin një flamur me dron i cili kishte mesazhin “Kosovë është Serbi” në ndeshjen kundër Republikës së Çekisë.

Por fatmirësisht qëllimi i tyre dashakeq nuk u arrit, por serbët e kanë vlerësuar lartë veprimin e tyre.

Në ndeshjen Serbi – Portugali, që u luajt mbrëmë dhe u mbyll me fitoren e iberikëve 4-2, tifozët serbë shpalosën një parullë në gjuhën çeke.

“Faleminderit që luftuar për Kosovën”, ishte mesazhi falënderues i serbëve drejtuar tifozëve çek.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.