KULTURË

“The 355”, filmi i parë me spiune gra

Studioja filmike “Universal Pictures” e ka publikuar trilerin e parë të filmit të mbushur me skena aksion, “The 355”.

Me një ekip aktoresh gra, të cilat vijnë në rolin e spiuneve profesionale, filmi i zhanrit triler pritet të lansohet nëpër kinema më 15 janar të vitit të ardhshëm.

Në rolet protagonist të këtij projekti vijnë aktore yje: Jessica Chastain, Lupita Nyong’o, Diane Kruger, Fan Bingbing dhe Penelope Cruz, transmeton Koha.

Filmi “The 355” e rrëfen historinë e një grupi spiunesh nga agjenci të ndryshme ndërkombëtare, të cilët duhet të punojnë bashkë për ta parandaluar krijimin e konflikteve mes shteteve dhe ndalimin e një incidenti që mund të sjellë valë tronditëse në botë. 5 gratë e guximshme dhe të talentuara detyrohen ta lënë anash rivalitetin dhe mosbesimin mes tyre, në mënyrë që ta krijojnë grupin e parë sekret të përbërë nga agjente gra në Revolucionin Amerikan.

Në film luajnë edhe aktorët, Sebastian Stan dhe Edgar Ramírez, derisa regjinë e tij e ka bërë Simon Kinberg.

Data aktuale e lansimit të këtij projekti kinematografik është 15 janari i vitit 2021, por ekziston mundësia që kjo datë të shtyhet për shkak të pandemisë së vazhdueshme.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.