OPINION

Thaqi dhe Vuçiqi në WASHINGTON

Shkruan: Agron MIRDITA

Gjatë kësaj jave Thaçi dhe Vuçiqi po qëndrojnë në vizitë disa-ditore në Washington DC.

U takuan me sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo dhe zyrtarë tjerë nga nivelet më të larta të qeverisjes amerikane.

Të dy vizitat dallojnë thelbësisht nga njëra tjetra.

Gjersa Vuçiqi mbrojti vendin e tij në mënyrën më të mirë të mundshme dhe e përfaqësojë shtetin e tij në mënyrë dinjitoze; kundër Kosovës.

Kryetari ynë në anën tjetër gjatë gjithë takimeve që pati me këta zyrtarë të lartë të Shtetit Amerikan, loboi në mënyrën më të turpshme dhe skandaloze kundër qeverisë se Kosovës; qeverisë se shtetit që ai përfaqësonte..

Më vjen në mendje jo shumë larg në kohë, kur Ish-Kryeministri Haradinaj kërkonte dhe i lutej ambasadores së Republikës së Kosovës në SH.B.A Vlora Çitakut t’a ndalojë së bëri të njëjtën gjë.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//chooxaur.com/4/3473483