SPORT

Teuta fituese e Kupës së Shqipërisë

Teuta e ka fituar Kupën e Shqipërisë në futboll. Teuta sonte në finale mposhti Tiranën me rezultatin 2:0.

Rustem Hoxha (2’) dhe Lorenco Vila (78’) shënuan golat për Teutën. Kjo është hera e katërt që Teuta ka fituar Kupën e Shqipërisë dhe e para që nga viti 2005.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.