Rajoni

Tërmeti trondit Shqipërinë, epiqendra në Elbasan

Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri duke tronditur disa zona të vendit. IGJEUM raporton se tërmeti e kishte epiqendrën në Elbasan.

Ky tërmet ka rënë rreth orës 01:33 minuta, 6 kilometra në perëndim të qytetit të Elbasanit. Magnituda e regjistruar është 2.5 ballë, me thellësi 11 kilometra si dhe nuk ka raportime për dëme.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483