Kombëtare

Tërmet në Lezhë

Një tërmet me magnitudë 3.1 është ndjerë të hënën në jugperëndim të Lezhës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 15:45, njoftoi TCH.

Tërmeti është regjistruar 49 km në veriperëndim të Tiranës dhe 25 km në jugperëndim të Lezhës.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme.

Shqipëria kohëve të fundit është përballur me disa valë tërmetesh, e më i fuqishmi është ai i regjistruar më 26 nëntor, me epiqendër Durrësin me rrethinë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.