Bota

Tërmet në Detin Jon

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter e ka goditur sot zonën në Detin Jon.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras.

Nga lëkundjet mësohet se nuk ka pasur dëme.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.