Kombëtare

Tërmet i fortë në Korçë

Një tërmet i fuqishëm është shënuar në para pak minutave në Korçë.

Mësohet se lëkundjet kanë qenë të forta me magnitutë 5.2.

Lëkundjet u dëgjuan edhe në disa qytete të tjera si Tiranë, Elbasan, Gjirokastër.

Gjithashtu lëkundjet u dëgjuan dhe në Greqi dhe Maqedoninë e Veriut, raporton Tch

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.