Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Tërhiqet shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës

Është tërhequr shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës në futboll, gare kjo e dyta për nga rëndësia në futbollin kosovar.

Në praninë e Komisionit të Garave, kryetarit Abdyl Bellopoja e anëtarit Isak Ejupi, administratorit të Superligës dhe Ligës së Parë, Agron Shosholli si dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës në futboll.

Në këtë rreth të garave janë të përfshira 32 skuadra, të cilat më 5 e 6 dhjetor do të përballen për kualifikim tutje.

Çiftet pas tërheqjes së shortit

Prishtina e Re – Behari

Rahoveci – Prishtina

Fushë Kosova – 2 Korriku

Ramiz Sadiku – Gjilani

Suhareka – Trepça

Vllaznia – Trepça’89

Dinamo – Vushtrria

Flamurtari – Dukagjini

Feronikeli 74 – Istogu

Dardanët – Drita

Liria – Rilindja 1974

Vëllaznimi – Ferizaj

Llapi – Phoenix

Ulpiana 1932 – Vjosa

Malisheva – Kika

Drenica – Ballkani 

Go to TOP