Kombëtare

Tenton t’ia marrë fëmijën nënës, arrestohet një person në Drenas

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i marrjes së kundërligjshme të fëmijës në tentativë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Drenas, shkruan Kosova.info.

Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti ka tentuar që t’a marrë fëmijën tetë vjeçar nga ankuesja femër K-Shqiptar.

I dyshuari gjatë arrestimit ka shfaqur shenja që është me probleme psikike dhe i njëjti është dërguar në neuropsikiatri në QKUK. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.