Kosova

Tensionet në veri, mësohet ora kur Kurti e Abdixhiku do të takohen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të takohet sot me kryetarin e LDK-së Lumir Abdixhiku.

Syri.net Kosova nga burimet ka mësuar se takimi pritet të mbahet nesër në orën 10:00.

Kujtojmë se sot ka konfirmuar se ka pranuar ftesën e Abdixhikut për të organizuar një takim të të gjithë liderëve politik dhe për të bërë një unitet në lidhje me çështjen në veri.