Driver Booster - Download Free for Windows 11, 10, 8, 7

Driver Booster: Free updater for Windows 11/10. Renew drivers for graphics, USB, audio, screen, network, printer, and mouse efficiently.!
Get it now for FREE !

Driver Booster Driver Booster Download

Tenesi: Gjashtë të vdekur si pasojë e tornadove dhe stuhive të forta

Të paktën gjashtë persona u konfirmuan të vdekur nga tornadot dhe stuhitë që goditën Tenesin të shtunën.

Tre persona, duke përfshirë dy të rritur dhe një fëmijë kanë vdekur në Clarksville, tha një zëdhënës i Montgomery County. “Përveç kësaj, 23 persona janë trajtuar në spital”.

Tre të tjerë vdiqën në Nashville, sipas qendrës së operacioneve emergjente të qytetit, e cila raportoi “dëmtime të rënda” në zonë së bashku me linjat e energjisë të rrëzuara. Shifrat e viktimave ka të ngjarë të ndryshojnë, paralajmëruan zyrtarët shtetërorë, të cilët po vazhdojnë të kërkojnë për të mbijetuar.

Mbi 52 mijë konsumatorë të energjisë elektrike ishin pa energji në Tenesi të shtunën mbrëma, sipas PowerOutage.us.

Go to TOP