SPORT

Televizioni anglez njoftoi luftën e parë të Khabib pa babanë e tij me një histori emocionuese

Khabib Nurmagomedov do të mbrojë titullin e peshave të lehta kundër Justin Gatier.

Luftëtari nga Dagestani do të kërkojë kështu fitoren e tij të radhës, por kjo do të jetë ndeshja e tij e parë pa babanë e tij Abdulmanap. Babai i Kabib vdiq në muajin e pestë të këtij viti, transmeton lajmi.net.

“Ne ishim si miq, dhe ai ishte babai dhe trajneri im”, tha Kabib kohët e fundit, duke shtuar se ai do të përmbushte dëshirën e babait të tij për fitoren e tij të 30-të në karrierë.

Televizioni anglez “BT Sport” njoftoi luftën përmes një historie të shkurtër të animuar dhe tregoi marrëdhënien midis Khabib dhe Abdulmanap në një mënyrë emocionuese.