SPORT

Të hënën Buffon prezantohet te PSG-ja

Gianluigi Buffon pritet të bëhet portier i Paris Saint Germain.

Mediat në Itali dhe Francë shkruajnë se kjo tashmë është punë e kryer dhe të hënën Buffon do t’i bashkohet gjigantëve francez.

40-vjeçari është futbollist i lirë, pas vendimit të tij për t’u larguar nga “Zonja e Vjetër”.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.