Show Biz

Taste2 sjell projektin tij të radhës “Prirje për dhirje”

Taste2 finalzion videoklipin e tij të këngës”Prirje për dhirje”.

Gjatë ditës së djeshme patëm mundesin që të marrin mendimin e këngës së radhës së Taste2.Pasi që njihet për tekstet e tija të një natyre tjetër siq jemi të mësuar të dëgjojmë.

Ai për projektin e tij të radhës për Kosova.info tha: “Kanga është bo shum shpejt,po ashtu edhe videoklipi.Kanga eshte satire, dhe flet per bullshitin qe na rrethon sa i perket Artit e N’veqanti muzikes.Tu e marr’ parasysh qe gjethkujna pi jepet rasti me knu (qe nuk osht gje e keqe nese e bon mire), e qe nuk kemi ndoni ligj apo institucion qe i vlerson ato, un nina i obligum me shpreh revolten per krimin n’Art, i cilli osht kogja prezent kohve t’fundit, ku gjethkush knon edhe thot qka don, normal liria shprehjes duhet gjeth mu kon, po jo shkretu e me degjeneru krejt ni shoqri.Un nuk e kom pas kurr qellim famen, qysh edhe e kom deshmu deri tash, po gjeth kom shpreh revolte neper mes muzikes, ma sakt HipHopit, edhe kom me vazhdu. E kanga flet per krejt kto dukuri. Po mos me zgat ma shum, kanga del shum shpejt edhe flet vet.”-tha ai.

Kënga u finalizua dhe me videoklip ajo u mirëprit nga fansat e Taste2 ajo arriti të merr klikime t♪7 mjaftueshme por kjo nuk ka rëndësi shumë për këngëtarin pasi që ai njihet se nuk këndon për like ose famë./Kosova.info./

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.