Kosova

Takohen Mustafa dhe Kurti, shkak taksa 100 për qind

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka arritur në zyrat e LDK-së në Kuvendin e Kosovës për të zhvilluar një takim me kryetarin e VV-së, Albin Kurtin, lidhur me taksën 100 për qind ndaj prodhimeve serbe, raporton eo.

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani pas mbledhjes se kryesisë ka bërë të ditur se do të ketë takim për të dalë me një qëndrim.

Konferenca e mbrëmshme e kryeministrit Albin Kurti e ka zënë në befasi partnerin e koalicionit, LDK-në.

Burime të afërta me këtë parti i kanë thënë KTV-së, se kjo parti e ka kuptuar planin e Kurtit në kohën e konferencës, sikurse edhe opinioni publik.

Shfaq më shumë
//dopansearor.com/4/3473483