SPORT

Tabela e Ligës së Parë në futboll – Grupi A dhe B

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet në Ligën e Parë, përkatësisht në Grupin A dhe B.

Malisheva e ka rimarrë kreun e tabelës në fitoren 4-0 ndaj Vushtrrisë, duke krijuar një distancë prej dy pikësh.

Dukagjini në anën tjetër barazoi pa gola me Lirinë, e që ky rezultat i shkoi përshtati malishevasve.

Barazim mori edhe Drenasi në përballjen me Vëllaznimin me atë që përfundoi 1-1.

Fitore shënoi Onixi që triumfoi ndaj Istogut me rezultat 2-1.

A&N në anë tjetër mori një fitore të madhe në udhëtim te Trepça, me shifrat 3-1.

Foto: FFK

Foto: FFK