SPORT

Superkupa e Italisë/ Juventus-Milan- Formacionet zyrtare

Sot në orën 18:30 do të luhet dueli ndërmjet Juventusit dhe Milanit të vlefshme për Superkupën e Italisë.

Si Allegri ashtu edhe Gattuso pritet të luajnë me skema taktike të njëjta 4-3-3 ku do të synojnë të fitojnë këtë trofe.

Sulmi i Juventusit do të udhëhiqet nga Bernardesch, Dybala dhe Ronaldo ku vlen të theksohet mungesa e rëndësishme e Mandzukic dhe Cuadrados.

Ndërsa në krahun tjetër Milan do të luajë në sulm me treshen: Calhanoglu, Castillejo dhe Higuain.

Është e përditshmja italiane “Sportmediset” që ka publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave: