SPORT

Suarez kaloi në metoda të reja pas kafshimit: Uruguajani e mbërtheu lojtarin e Chelsea

Sulmuesi i Atletico Madrid Luis Suarez u gjend përsëri në qendër të vëmendjes pas një gjesti josportiv. Gjegjësisht, ai vendosi mbrojtësin e Chelsea Antonio Rudiger gjatë ndeshjes së mbrëmshme në Ligën e Kampionëve në të cilën Blutë, si mysafirë zyrtarë në Bukuresht, fituan 1: 0.

Në duel, mbrojtësi i Chelsea hodhi topin jashtë loje, dhe Suarez, i cili ishte afër, mbërtheu këmbën e kundërshtarit dhe kamerat regjistruan atë detaj.

Rudiger pastaj reagoi i zemëruar dhe u përball me sulmuesin uruguajan i cili qeshi, para se mbrojtësi gjerman ta largonte atë larg.

Video u përhap shpejt në mediat sociale, dhe shumë nuk mund të besonin se Suarez ishte gati për lëvizje të tilla përsëri, pasi u pezullua në disa raste në të kaluarën për kafshimin e një rivali.