SPORT

Statistikat e Liverpoolit me Romën (FOTO)

Në “Anfield Road” u luajt mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e parë e Champions League mes Liverpoolit dhe Romës, shkruan .

Liverpooli fitoi me rezultatin e thellë 5-2, ku 2 herë shënoi Salah, 2 herë Firminho dhe 1 gola Mane, ndërsa për Romën realizuan Dzeko dhe Perotti me penallti.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni statistikat e takimit të parë gjysmëfinal të Championsit.  /Syri.net/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483